Rezidence Kukliny - domov, investice, inspirace !

Ať už hledáte nový domov pro svoji rodinu, bezpečnou investici nebo pouhou inspiraci, jste na správném místě. Mnoho vysoce kvalifikovaných lidí vytvořili skvělý tým, který je podepsaný pod tímto novým projektem. Jsme přesvědčeni, že tvoříme dlouhotrvající hodnoty. Tak jako vy, jsme i my rovněž matky, otcové, investoři, řemeslníci, dcery, synové, obchodníci, řidiči, asistentky, architekti, jeřábníci, úředníci, makléři, IT specialisté - jsme obyčejní lidé. Hájíme morální principy i seriózní přístup a vy se na nás můžete jednoduše spolehnout. Tým projektu Rezidence Kukliny.

BYTY

HISTORIE - 1. ČÁST

Velmi podrobně zachytil vznik a vývoj obce někdejší ředitel školy Všetečka ve dvoudílné „Pamětní knize městyse Kuklen (1776–1918)“, dokončené roku 1926. Skoro tisícistránkový rukopis je uložen v okresním archívu. Jméno místních pozemků Kukleny (či Kukliny) snad pochází od hradeckého měšťana Kuklina, který žil ve 14. stol. Souvislost s Hradcem připomíná kuklenský znak – půl stříbrného lva s písmenem G na horní červené polovici štítu; dolní bílá polovice nese snop, srp, hrábě a kosu. V Kuklenách bylo hodně průmyslu: Škodovka, naproti byl cukrovar, který Alois Nejedlý přestavěl na koželužnu a později na automobilku KAN (Kukleny Alois Nejedlý). Další malá koželužna byla u Götzů. Další koželužna byla u Červených, později u Hanušů a posléze opravna obuvi Tvorba. Pak koželužna u Nejedlých a vedle Nejedlých koželužna u Seyfriedů. Pepík Seyfriedů měl vozík na gumových kolách a do něho zapřahal pár velkých kozlů. To bylo něco pro místní děti. Vozit se tryskem po Kuklenách. Vozík byl obyčejně kluky obležen.

BYTY
1923
2023

HISTORIE - 2. ČÁST

V Kuklenách bylo devět hospod: U Kurzů – později U Malejch, U Kudrnů, U Černého koně, Pálenka (proti Škodovce), Plakvič, U Brzků, U Zelinků, U Šrajbrů, U Kňourků v Emauzích, pak u Volejníků v Zelené ulici. A pět řezníků – u Šejvlů, v Plakviči, u Syručků, u Šlapalů, u Vacků, tři pekaři – u Rindů, u Boučků, u Cahů, a několik obchodů se smíšeným zbožím. Společenský život v Kuklenách byl na výši. Byl zde divadelní spolek „Tyl“ se sídlem u Šrajbrů, byl zde Sokol, byl zde spolek esperantistů. Byli zde fotbalisté SK Kukleny, dále Spolek baráčníků, kteří provozovali loutkové divadlo se sídlem u Zelinků ve starém dřevěném sále v zahradě. Sál později shořel a všechny loutky též. Byla na to složena dlouhá báseň…

BYTY